הקלה על כאבי פריצת דיסק

כאבי פריצת דיסק – על מה משפיעה פריצת הדיסק?

רבים מאתנו סבורים כי פריצת דיסק באה לידי ביטוי בכאבי גב. אז נכון שכאבי גב עשויים בהחלט להעיד על פריצת דיסק. אך במקרים רבים יקרין הכאב לאזורים אחרים בגוף כפי שנפרט בהמשך. הכאבים הם ללא ספק עזים במיוחד, וחשוב לדעת כי יש דרכים להקל על הכאב.

רבים סבורים כי הסימפטום היחיד של פריצת הדיסק אלו כאבי הגב – אך לעיתים עשויה פריצת הדיסק להשפיע על הגפיים ואפילו לגרום לשיתוק או לחוסר שליטה על הסוגרים. הכאבים בעקבות פריצת הדיסק ניתנים להקלה ואף לפתרון. חשוב רק לדעת אל מי לפנות על מנת לקבל את הטיפול הנכון והמוצלח ביותר.

פריצת דיסק באזור הצוואר –

כאשר פריצת הדיסק הוא באזור הצוואר ייגרם לחץ על אחד משורשי העצבים שממשיכים לכיוון של היד והיא עשויה לגרום לכאבים בשכמות וגם לכאבים במורד היד. כמו כן עלולה פריצת הדיסק באזור הצוואר לגרום לכאבי צוואר ולעיוות של שרירי הצוואר, הגבלה בטווח התנועה ונוקשות צווארית. כמו כן עשויה להיגרם חולשה מוטורית או בעיות תחושה בשרירים של היד.

מובן שהעוצמה של הכאב תהיה ביחס ישיר לעוצמת הלחץ המופעל על העצבים.

תסמונת זנב הסוס –

כאשר פריצת הדיסק הוא באזור המותן, עלול להיגרם לחץ על עצב זנב הסוס. מדובר בעצבים הממוקמים מתחת לחוט השדרה. כאשר פריצת הדיסק היא באזור זה עלולים להיגרם הפרעות בשליטה על הסוגרים, כאבים בירכיים, כאבים ברקטום, כאבי גב תחתון, הפרעות בפעילות מעיים, שיתוק ברגל אחת או בשתיהן, אובדן התחושה באזור המפשעה ועוד.

פריצת דיסק באזור הגב התחתון –

כאשר מדובר בפריצת דיסק באזור הגב התחתון יהיו רובם של התסמינים בעקבות פגיעה בעצב הסכיאטי. מדובר בעצב ארוך ורחב אשר מספק לגוף את הרפלקסים, את התחושה והכוח ברגליים. כאשר דיסק בין חולייתי יצא ממקומו ומפעיל לחץ על העצב הסכיאטי ייגרמו כאבים באזור הגב התחתון בדרגות חומרה שונות.

איך מקלים על הכאב?

כאבי גב פריצת דיסק אלו כאבים עזים במיוחד כאשר ניתן להקל עליהם באמצעות זריקה אפידוראלית של סטרואידים וחומרי אלחוש שונים במיקומים מדויקים בגב.

כאשר ההזרקה נעשית באופן מקצועי מדובר בהקלה של ממש על כאבי פריצת דיסק, אך כאמור יש צורך במקצועיות ובמומחיות על מנת שהטיפול אכן יצליח.