טניס אלבו

טניס אלבו זו תופעה שנגרמת בשל עומס באזור המרפק. הכאב מציק ואף מגביל את התנועה של היד בצורה ניכרת. הבשורה – יש דרך טבעית לטפל בכאב.

אחת התופעות המוכרות בקרב ספורטאים וכן בקרב בעלי מקצוע אחרים שמפעילים באופן קבוע את שורש כף היד היא מרפק טניס (טניס אלבו). מדובר בתופעה מעיקה שגורמת לכאב מטריד, מלבד לכאב יסבול החולה מחוסר יכולת לבצע פעולות פשוטות בידו. כך שגם הרמת שקית לא כבדה עשויה להיות בלתי אפשרית. יש מגוון שיטות טיפול שמציעות מענה לבעיה.

טניס אלבו טיפול – מה עושים?

יש מגוון של טיפולים ולכל אחד יתרונות וחסרונות. על כל מטופל למצוא את הטיפול המוצלח והטוב ביותר בעבורו בהתאם למצבו, כך שהוא יוכל לזרז בצורה משמעותית את הריפוי של היד שלו ולחזור לפעילות תקינה בהקדם האפשרי.

  • ריפוי עצמי – מדובר על מצב שיכול להתרפא מאליו ללא כל טיפול. כאשר היד תהיה במנוחה מספקת ולא תבצע את הפעולות המאמצות את היד יחול תהליך ריפוי טבעי – אך הוא עשוי להימשך על פני תקופה ממושכת של חודשים.
  • שיכוך כאבים – בשביל להקל על הכאב במהלך התקופה ניתן להשתמש בתרופות משככות כאבים. תרופות אלו אמנם לא ירפאו את המקום אך כן יתנו לחולה את היכולת לעבור את התקופה הזו בצורה שפויה יותר וללא סבל.
  • טיפול תרופתי אנטי דלקתי – בשביל למנוע התפתחות של דלקת יומלץ במקרים מסוימים להשתמש בתרופות אנטי דלקתיות. בדרך כלל יומלץ תחילה על טיפול חיצוני באמצעות משחות וקרמים, רק בשלב מתקדם יותר יומלץ על נטילה של תרופות בכדורים.
  • זריקות – במקרים בהם החולה סובל מכאבים עזים וכן ממגבלת תנועה משמעותית יומלץ לו על ידי רופא על זריקת קורטיזון לאיזור. התועלת היא זמנית ולא מועילה בטווח הרחוק.
  • טיפול טבעי – מדובר בטיפול יעיל שיוכל להשיג שיפור משמעותי והקלה בכאבים. הטיפול מתבצע על ידי רופא אלטרנטיבי בשיטה של הזקת אורטוקין. הטיפול הטבעי נעשה תוך בקרה של מכשיר US. כך יכול המטפל לבצע את הטיפול בצורה מדויקת.

סובלים מכאבים? טניס אלבו? בררו אודות טיפול רפואי יעיל להקלה על הכאב ועל המוגבלות.