שבר דחיסה בכתף

כיצד ניתן לטפל בכאב ובמוגבלות?

קיימות שיטות טיפוליות שונות המתאימות למקרים של שבר דחיסה בעמוד שידרה. כאשר אדם סובל מהתופעה יהיה עליו למצוא מענה רפואי הולם למצבו.

שבר בעצם היא תופעה מוכרת מאוד. אך חומרת הפגיעה וכן שיטת הטיפול משתנה בצורה דרסטית בהתאם למצב של העצם השבורה, וכן ביחס למקום שלה בגוף. אין דומה שבר באמת היד לשבר שנגרם בעצמות עמוד השדרה. כמו כן אין להשוות שבר שנגרם מנפילה או מכה לשבר שנגרם כתוצאה ממחלה.

שבר דחיסה בעמוד שדרה – מה עושים?

בשנים בהם אדם מתבגר הוא עלול לסבול ממחלת דלדול העצם. העצמות מדלדלות בשל בריחת סידן והתוצאות חמורות ביותר. זו הסיבה לכך שאנשים בגיל מבוגר עשויים לסבול מתופעה של שבר דחיסה בעמוד השדרה. משק הסידן בגוף בגיל מבוגר אינו פעיל כמו בעבר והעצמות נחלשות ומדלדלות, מה שיוצר שברים בעצמות. יש שיטות טיפול שנועדו לרפא את העצם השבורה ולשחזר אותה בשביל לשקם את האדם ולאפשר לו לנהל את חייו.

  • טיפול כירורגי – יש חילוקי דעות ביחס ליעילות של השיטה. מדובר בטיפול בו מזריקים לחוליה השבורה מלט ביולוגי. חומר זה נועד למלא את העצם השבורה ולשחזר אותה.
  • קלציטונין – טיפול לא כירורגי שעושה שימוש בהורמון הקלציטונין. הורמון זה קשור בקשר הדוק למערכת הסידן בגופנו.
  • טיפול בשיטת ורטרופלסטיקה – טיפול שנעשה ללא הרדמה כללית. במהלך הטיפול משחזרים את צורת החוליה ומאחים את העצם. השיטה מרפאה את העצם ומאפשרת למי שסבל ממנה לחזור לחיים תקינים ללא הכאב והמוגבלות המשמעותית ממנה סבל.

אם הנכם סובלים מכאבים ומוגבלות בתנועה בגין שבר דחיסה חשוב כי תקבלו את הטיפול המתאים ביותר למצבכם. לשם כך יש לפנות אל גורם רפואי מומחה המכיר את השיטות השונות ולקבל את ההמלצה המתאימה לכם. חשוב לדעת! אמנם שבר דחיסה גורם לכאבים עצומים ולמוגבלות ממשית בתנועה ובביצוע פעולות הכרחיות. אבל אפשר בהחלט לטפל בו ולהשיג הקלה משמעותית במצב הבריאותי. בחירת הטיפול המתאים תוכל לשפר את המצב בצורה ניכרת.

בחרו את השיטה הטיפולית המתאימה ותוכלו ליהנות מריפוי של השבר ומאיכות חיים.