שבר דחיסה

שבר דחיסה

לטפל בתופעה של שבר דחיסה בחוליה l1 בשיטה יעילה ומוכחת.

שבר דחיסה בחוליה היא תופעה שגורמת לכאבים רבים ולסבל משמעותי, אך ניתן לטפל בבעיה ולהועיל בצורה ניכרת לאדם הסובל.

עמוד השדרה הוא בסיס משמעותי ליציבה של כל הגוף שלנו. זו הסיבה לכך שכאשר חלה פגיעה בעמוד השדרה הרי היא משפיעה בצורה ניכרת על הגוף כולו. השלד האנושי כידוע מורכב מעצמות אשר מתחזקות מסידן. כאשר אדם בגיל מבוגר עשוי לאבד את חוזקן של העצמות בגין בריחת סידן – אוסטאופורוזיס (מחלת דלדול העצם) מחלה זו עשויה לגרום בין היתר לתופעת שבר דחיסה בחוליה l2. שבר דחיסה בחוליות יוצר כאב עצום ואף יוצר מוגבלות בתנועה ובביצוע פעולות. כמו כן עלול שבר דחיסה קל בחוליה להיגרם כתוצאה מפגיעה או תאונה. בכל מקרה של פגיעה בחוליות יש למצוא את הטיפול הנכון בשביל להקל על המצב ולרפא את הפגיעה.

שבר דחיסה – כיצד מטפלים?

קיימות שיטות טיפוליות שונות המתיימרות להציע פתרון לבעיה זו. השיטות המוצעות הן:

  • טיפול כירורגי – בטיפול זה מזריקים לתוך העצם או החוליה חומר ביולוגי שנועד למלא את העצם ולחזק אותה. למעשה יש חילוקי דעות ביחס ליעילות של השיטה הזו והתוצאות שלה אינן תמיד יעילות ומצדיקות את ביצוע הטיפול.
  • טיפול לא כירורגי – טיפול בקלציטונין במקרה של שבר דחיסה בחוליה l1. מדובר בטיפול שנעשה בעזרת הורמון זה, להורמון יש לו קשר ישיר למשק הסידן בגופנו.
  • ורטרופלסטיקה – שיטה שמאפשרת ביצעו שחזור של צורת החוליה ולתקן נזק של שבר דחיסה בחוליה ולגרום לאיחוי של שבר דחיסה בחוליה l2. מדובר בטיפול שנעשה ללא הרדמה כללית.

בכל מקרה בו אדם סובל מתופעה של שבר דחיסה בחוליות, בין אם מדובר באדם מבוגר שסובל מדלדול העצם ובין אם מדובר בתופעה שנובעת מפגיעה או מחלה – חשוב לבחון את דרכי הטיפול האפשריים ולבחור את השיטה הטיפולית המתאימה למקרה. זו שתוכל להועיל במידה ניכרת ולרפא שבר דחיסה קל בחוליה בצורה הטובה ביותר.

טיפול מתאים ומוצלח – בשביל לשחזר את החוליה הפגועה ולשפר את איכות החיים בצורה ניכרת.