פענוח MRI פרטי – 4 סיבות לפנות לרדיולוג מומחה באופן פרטי

בדיקת הדמיה מגנטית על ידי מכשיר MRI היא הבדיקה המדויקת ביותר לאבחון מחלות. על פי ממצאי הבדיקה, הרופא שלך יכול לקבל את ההחלטה הנכונה לגבי המשך הטיפול. בעקבות כך, ישנה חשיבות רבה לקבלת פענוח MRI ואורתוגרפיה נכון. במקרים רבים, פענוח MRI פרטי מבטיח את האבחון הנכון והמדויק ביותר.

הדרך להחלמה מתחילה באבחון נכון של המחלה. כיום רוב המומחים מעידים על כך שבדיקת הדמיה מגנטית על ידי מכשיר MRI היא הבדיקה המקיפה והמדויקת ביותר שניתן לעשות בכדי לקבל תמונת מצב של פנים הגוף, במטרה לאתר את המקור לבעיה רפואית.

ההדמיה התלת מימדית המתקבלת דרך מכשיר MRI מפורטת מאד. היא למעשה יכולה לאתר את השינויים הזעירים ביותר במבנה של האיברים הפנימיים בגוף, החל מאיברים החיוניים ועד לגידים במפרקים. נוסף על כך, ניתן לשלב הזרקה של חומר ניגודי בכדי לקבל תמונת מצב ברורה יותר של זרימת הדם בגוף.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון, שבדיקת MRI מדויקת רק עד טיב רמת הפענוח של הרדיולוג הבוחן את ממצאי הבדיקה. במידה והרדיולוג אינו מצליח לפענח את ההדמייה המתקבלת ממכשיר ה-MRI, מטלה לא פשוטה בכלל, אז יכולת ההדמייה המדויקת של מכשיר ה-MRI למעשה יורדת לטמיון.

בעקבות כך, מומלץ לפנות לרדיולוג מומחה המעניק שירות פענוח MRI פרטי. עדיין לא בטוחים שאתם צריכים חוות דעת פרטית? ישנן כמה סיבות טובות לפנות לקבלת חוות דעת נוספת מרדיולוג מומחה פרטי: 

1. הפענוח המקורי שקיבלתם אולי לא נכון

מכשיר MRI מעניק את תמונת המצב המדויקת ביותר של פנים הגוף שניתן להשיג כיום טכנולוגית, אך במקרים רבים ההדמיה איננה חד משמעית. כאן נכנסת יכולתו של הרדיולוג לפענח את ממצאי ההדמיה המגנטית לאבחון נכון ומדויק ככל הניתן. התשובה שמקבלים לאחר בדיקת MRI תלויה המון בעין המקצועית של הרדיולוג.

עקב כך, פענוח תוצאות בדיקת ההדמיה המגנטית שקיבלתם יכולה להיות שגויה אם הרדיולוג שבחן את הממצאים טעה, ולכן, כדאי לפנות לפענוח נוסף באופן פרטי.

2. הרדיולוג הראשי אינו בעל התמחות רלוונטית

תחום הרדיולוגיה מתחלק למגוון רחב של תתי התמחויות בדומה לתת התמחויות בתחום הרפואה הכירורגית. כך למשל יש רדיולוגים המתמחים באיתור ואבחון גידולים סרטניים על ידי הדמיה מגנטית, יש רדיולוגים המתמחים באיתור פציעות ספורט על ידי הדמיה מגנטית, יש רדיולוגים המתמחים בניורולוגיה וכו'.

יש לקחת בחשבון שהרדיולוג הנמצא במשמרת בעת ביצוע הבדיקה ופענוח הממצאים אינו בהכרח מומחה בתת תחום ההתמחות הנדרשת לאיתור הבעיה, מה שיכול להגדיל את הסיכויים לקבל פענוח MRI שגוי.

חובה לקבל פענוח MRI מרדיולוג המתמחה בתחום ההתמחות הרלוונטי לבדיקה הנדרשת. רק כך ניתן להבטיח את הסיכויים הגבוהים ביותר לפענוח נכון ומדויק של ממצאי ה-MRI.

3. תמיד טוב לקבל חוות דעת שניה

כפי שציינו לעיל, יכולות לקרות טעויות בעת פענוח ממצאים של בדיקת MRI על ידי הרדיולוג האחראי על ביצוע הבדיקה. במקרה שהפענוח שגוי, הטיפול שיחליט עליו הרופא המטפל יהיה בוודאות לקוי. חשוב להימנע ממצב של קבלת פענוח MRI שגוי.

בעקבות כך, רוב הרופאים המטפלים ממליצים לפנות לקבלת פענוח MRI פרטי מרדיולוג מומחה כחוות דעת שניה. זוהי פעולה שנועדה להבטיח את האבחון הנכון ביותר של המחלה ולהגדיל את הסיכויים להתחיל מיידית את הטיפול המתאים ביותר.

4. פענוח MRI פרטי לרוב מדויק יותר

ישנם בהחלט מקרים בהם רדיולוג מומחה ראשי במוסד שבו בוצעה בדיקת ה-MRI אינו מצליח לפענח נכונה את ממצאי בדיקת ההדמיה המגנטית. יכולות להיות לכך מגוון רחב של סיבות, החל מעומס טיפול בבדיקות ועד לעייפות מצטברת.

כתוצאה מכך, קבלת פענוח מרדיולוג מומחה המעניק שירות מקיף פרטי וממוקד לקוח, ככל הנראה יעניק פענוח מדויק ונכון הרבה יותר מפענוח בסיסי של רדיולוג במוסד שבו בוצעה הבדיקה.

ד"ר סטפן בן שושן הוא מומחה בכיר ברדיולוגיה פולשנית ואבחנתית , מומחה לעמוד שדרה ומפרקים, בקבוצת אסיא מדיקל, מנהל את מכון ה-MRI ואת היחידה לרדיולוגיה אבחונית וטיפולית, בביה"ח מעייני הישועה בבני ברק.

צור קשר

  אסיא מדיקל

  ניתן ליצור קשר באמצעות:

  טלפון: 074-7050130
  פקס: 03-7644445
  וואצאפ: 050-6831120
  info@assia.co.il
  לזימון תור מהיר לחץ כאן 

  אסיא מדיקל – מומחים בכירורגיה
  רחוב הברזל 20, רמת החייל, ת"א
  מיקוד 69710

  כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר נועדו למתן אינפורמציה כללית בלבד ואינם מהווים ייעוץ או חוות דעת ואין בהם משום תחליף לקבלת חוות דעת אישית מקצועית מגורם מוסמך המתייחסת באופן ישיר לנתוניו האישיים של המשתמש. הגלישה באתר, הצפייה בתכנים וההסתמכות עליהם ייעשו על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.